6 Comments
User's avatar
Gaem over's avatar

Am folosit dexonline acum o vreme pentru un joc de cuvinte cu copiii, intr-o buna zi am descoperit ca este inca un wiki, un webster, o Enciclopedia Britannica..un hub pentru aceiasi promovare a noii religii mondiale. Din pacate tot ce pot eu face e sa nu mai deschid vreodata siteul, sa nu le fac trafic. Ca idee, e mai rau decat ce au facut in articolul de fata, sunt ‘sursa’ pentru chat AI-uri, bineinteles alaturi de celelalte otravuri..TV, ziare, Wiki etc

Victor Vasile's avatar

Excelent!

Cristian Cristea's avatar

Sunteți cu pluta oameni buni… nu cumva acea linie pe care o asociați cu litera ș seamănă cu chemtrails? Sau și soros.

Patria Prima's avatar

suntem platiti de reptilieni si Borg!

Popescu Ana-Maria's avatar

Da, imaginea se vede că a fost făcută intenționat, adăugând și diacriticele..puteau foarte bine să scrie cuvântul, nu se justifică despărțirea lui cu un S. Este tristă și josnică orice bătaie de joc.

Cristian Manolescu's avatar

Termenul este corect ! " Crestin" = "cretin" .Faptul ca este folosit peiorativ, nu aduce dovada ca cel in cauza este sanatos mental , chiar daca poate face distinctia intre " Mos Craciun " (...si prietenii sai ) versus " Isus" (Cristi pentru prieteni). Fie oricare dintre povestile de succes Mos Craciun / Isus ...raman la stadiul de fictiune , iar dragostea pentru lucrurile materiale isi are o denumire specifica in bibliografia psihologica de profil.